„Zwolnieni z teorii”

DSC_0004

 

„Zwolnieni z teorii

   5 marca w Szkole Podstawowej Nr 9 w Elblągu Zuzanna Ejdrygiewicz , Adrianna Sosik i Zuzanna Staszkiewicz  -   uczennice I Liceum Ogólnokształcącego,  zorganizowały spotkanie dla  uczniów i nauczycieli, podczas którego poruszyły problemy:  uzależnień od komputera i Internetu, ich objawy i skutki oraz przedstawiły alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. W dyskusji uczestniczyły również:  pani  Magdalena Puch – pedagog szkolny  oraz  Iwona Zwolak -  wychowawczyni jednej z klas SP Nr 9.   Uczniowie w czasie spotkania wzięli udział w przygotowanych przez nasze uczennice grach i zabawach, które pokazywały , jak  aktywnie spędzać  czas wolny.

 

   „Wyjdź z cienia komputera” jest elementem projektu - olimpiady „ Zwolnieni z teorii”. 

„ Zwolnieni z teorii” to olimpiada zaadresowana do uczniów szkół średnich.  Praktyczna gra zespołowa ,  ma na celu stworzenie  społecznego projektu.  Projekt społeczny to   inicjatywa lokalna,
pobudzająca ludzi do działania, zmieniająca  otoczenie na lepsze. Olimpiada daje też możliwość uzyskania jednego z dwóch certyfikatów, honorowanych i rozpoznawanych na całym świecie: Certyfikat Project  Managment Principles oraz Certifikat Managment Fundamentals sygnowane przez Project Managment Institute R.E.P. – MT&DC.

    Projekt naszych uczennic to jedyny projekt społeczny realizowany w Elblągu w ramach olimpiady „ Zwolnieni z teorii”. Jego celem jest zmniejszenie skutków uzależnienia od komputera i Internetu wśród uczniów przez poszerzanie wiedzy o tym problemie i zainteresowanie młodych ludzi innymi  formami spędzania wolnego czasu.

Strona projektu: www.facebook.com/wyjdzzcieniakomputera

Załączamy zdjęcia ze spotkania i logo projektu

                                                                                                                                    

 

                                                                                                                                                        Janina Mazuś

 

                                                                                                                                                        

Zdjęcia