Z życia szkoły

Konkurs "Zasłuchani w świat"26.06

Konkurs "Zasłuchani w świat"

Co roku w naszej szkole organizujemy konkurs poezji. Każdy uczeń może przysłać swoje wiersze, co - jeśli się na to decyduje - traktowane jest przez jury jako wyraz zaufania i swoistego rodzaju zaszczyt.  W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem - "Zasłuchani w świat".

Pomagamy!27.04

Pomagamy!

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu opublikowało apel o pomoc dla rodziny, która - w tych trudnych czasach - została bez środków do życia. Prośba o wsparcie dotyczyła kupna środków czystości oraz żywności. Reakcja klasy 1i oraz kilku naszych nauczycieli była natychmiastowa:).

NIE dla rasizmu - akcja I LO21.03

NIE dla rasizmu - akcja I LO

Od kilku lat wyrażamy swój sprzeciw wobec rasistowskich poglądów. I LO włącza się tym samym w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową (21 marca). Chcieliśmy zorganizować happening uliczny, ale zalecono środki ostrożności (koronawirus), które na to nie pozwoliły. Poradziliśmy sobie inaczej!

Projekt "Patroni elbląskich ulic"10.03

Projekt "Patroni elbląskich ulic"

Przed Wami zapowiedź projektu, którym zajmą się uczniowie z I LO. Adam Gronek (2a) i Adrian Popielarczyk (1c) podjęli wyzwanie - spróbują przybliżyć mieszkańcom naszego miasta sylwetki patronów niektórych ulic.

Święto Patrona Juliuszki 202018.02

Święto Patrona Juliuszki 2020

Tradycyjnie 14 lutego 2020 obchodzono w elbląskim Słowaku Dzień Patrona Szkoły. Tego dnia minęło 61 lat od nadania I LO imienia Juliusza Słowackiego. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, której mottem była parafraza Hymnu Szkoły „Jednak zostanie po nas ta siła fatalna…”

Walentynki w I LO17.02

Walentynki w I LO

W piątkowy poranek pełną parą ruszyły Walentynki w I LO. Była poczta walentynkowa, w tym roku wyjątkowo bogata, kiermasz ciast i atmosfera miłości dookoła. Dziękujemy bardzo uczniom klas: 1g za zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu, dzięki Wam kolejne 231 zł wpłynie na stypendia dla uczniów naszej szkoły oraz 1f za piękną dekorację szkoły i objęcie zaszczytnej roli amorków, dostarczających pocztę walentynkową.

Konkurs walentynkowy14.02

Konkurs walentynkowy

Uczniowie przysłali piękne i mądre teksty o miłości. Sięgnęli przy tym do tekstów wydawałoby się zapomnianych, a tymczasem okazuje się, że - na szczęście! - wymowa pewnych utworów jest ponadczasowa.

WOŚP 2020 w 1 LO12.01

WOŚP 2020 w 1 LO

Oj działo się, działo... Od samego rana (10.01) towarzyszyła nam pozytywna adrenalina! WOŚP w 1LO zbierał - na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej - nie dziesiątki, nie setki, a TYSIĄCE złotych!!!

Współczesne zagrożenia zdrowotne młodzieży18.12

Współczesne zagrożenia zdrowotne młodzieży

Dnia 10.12.2019 (wtorek) klasy 1b, 1h, 2b i 3b miały okazję uczestniczyć w wykładzie mgr Radosława Grussa - Kierownika Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, dotyczącym "Współczesnych zagrożeń zdrowotnych młodzieży".

Dzień Zdrowego Sniadania13.11

Dzień Zdrowego Sniadania

8 listopada  2019 roku obchodziliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczny i zdrowy poczęstunek, zawierający pachnące owsiane ciastka i pełnoziarniste pyszne wypieki. Smakołyki te, cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży, a także pracowników szkoły i szybko zniknęły z roznoszonych przez uczniów tac.