Z życia szkoły

Dzień Zdrowego Sniadania13.11

Dzień Zdrowego Sniadania

8 listopada  2019 roku obchodziliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczny i zdrowy poczęstunek, zawierający pachnące owsiane ciastka i pełnoziarniste pyszne wypieki. Smakołyki te, cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży, a także pracowników szkoły i szybko zniknęły z roznoszonych przez uczniów tac.

Święto Edukacji Narodowej w I LO16.10

Święto Edukacji Narodowej w I LO

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela.  Z tej okazji licealiści przygotowali krótkie wystąpienie upamiętniające ten fakt oraz złożyli życzenia pracownikom naszej szkoły.

Elbląscy uczniowie czytali w I LO 09.09

Elbląscy uczniowie czytali w I LO

7 września, na prośbę Pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego, aula I Liceum Ogólnokształcącego wypełniła się uczniami, nauczycielami i dyrektorami elbląskich szkół i placówek. Powodem spotkania była ósma edycja akcji Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie 201905.09

Narodowe Czytanie 2019

Dnia 7 września 2019r. (sobota) o godz. 10.30 w Auli odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania.
Do Auli udają się uczniowie klas: 1f, 1g, 1i, 1j – ubrani na galowo. Pozostałe klasy (1a, 1b, 1c, 1d, 1e, 1k, 2d, 2e, 3b, 3d, 3e) z wychowawcami lub/i wyznaczonymi nauczycielami czytają wybrane nowele w salach.Klasy: 1a, 2a, 3a, 2b, 2c, 3c, grupy co najmniej 15-osobowe, zaangażowane są w czytanie na wskazanych ulicach. Uczniowie z wymienionych klas, którzy nie biorą udziału w happeningu ulicznym, z wyznaczonymi przez wychowawcę nauczycielami spotykają się w klasach.

Dzień Muzyki 201921.06

Dzień Muzyki 2019

W poniedziałek - 17. czerwca 2019 roku – po raz dziesiąty uczniowie naszej szkoły bawili się wspólnie na  DNIU MUZYKI.  Motyw przewodni tegorocznego brzmiał: „ Hit me baby. Hity lat 2000-2010”. W konkursie wzięło udział 5 klas. 

Projekt "Kap-ciuszek"17.06

Projekt "Kap-ciuszek"

"Kap-ciuszek", a co to takiego?
To autorski projekt, który powstał w naszej szkole - postanowiliśmy spróbować sprawić frajdę dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy SP nr 1 w Elblągu. Pisaliśmy do wielu firm, prosząc, by przysłały dla dzieciaków nowe ubrania i obuwie szkolne.
Udało się!

Lekcja demokracji w I LO28.05

Lekcja demokracji w I LO

24 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Symulacja wyborów to prawdziwa lekcja wychowania obywatelskiego dla naszych uczniów. Wybory odbyły się w kilkuset szkołach w Polsce w ramach projektu „Młodzi głosują 2019”. Projekt realizowany przez grupę uczniów z klasy 2a , która uczy się wiedzy o społeczeństwie w zakresie rozszerzonym.

Na wagary do I LO20.03

Na wagary do I LO

21 marca (czwartek) dyrekcja, nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zapraszają na Drzwi Otwarte szkoły.

 "Wierszem opowiem mój świat"18.03

"Wierszem opowiem mój świat"

Jury - wzruszone wrażliwością piszących, a także ilością dostarczonych utworów - ogłosiło dziś wyniki szkolnego konkursu poezji "Wierszem opowiem mój świat":

I miejsce - Bartosz Bloch
II miejsce - Aleksandra Łopińska