Z życia szkoły

Warsztaty w ramach "Elbląskiej Szkoły Eksperymentu"29.03

Warsztaty w ramach "Elbląskiej Szkoły Eksperymentu"

Uczniowie klasy I B, o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego, w ramach projektu Urzędu Miasta, noszącego nazwę „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, biorą udział w zajęciach poszerzających ich wiedzę i umiejętności z chemii.

Sukcesy w Olimpiadzie26.03

Sukcesy w Olimpiadzie

Trzej uczniowie ILO - Igor Cichosz (II f), Kajetan Milewski (III b) oraz Mateusz Zaborski (II h) - zostali laureatami regionalnego (wojewódzkiego) etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" i zakwalifikowali się do zawodów centralnych, na których powalczą o zwolnienie z matury z historii oraz o indeksy do renomowanych polskich uczelni.

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy24.03

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy

Widzimy wielką potrzebę zasilenia wszystkich pozytywną energią, zarażenia poczuciem humoru, a już minimum wywołania uśmiechu na twarzach. Stąd pomysł na ten konkurs. Nie ukrywamy, że inspiracją do jego ogłoszenia były również podpowiedzi samych uczniów;).
Bądźcie twórczy, błyskotliwi i sprawcie, żeby nam maseczki pękły od śmiechu!!!
Nasze "NIE" dla rasizmu20.03

Nasze "NIE" dla rasizmu

I LO już od kilku lat wyraża swój sprzeciw wobec rasistowskich poglądów i zachowań. W tym roku postanowiliśmy nagrać krótki film, w którym zawarliśmy ważny apel, wzywający do spojrzenia na innych przez pryzmat ich człowieczeństwa, a nie rasy.

"Nasze życie zaczyna się kończyć w dniu, w którym zaczynamy przemilczać ważne tematy."

                                           Martin Luther King

Projekt "Mały ratownik"04.03

Projekt "Mały ratownik"

Nasze liceum realizuje od niedawna projekt edukacyjny „Mały Ratownik”, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest wyposażenie dzieci w elementarne podstawy wiedzy o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Certyfikat Zielonej Flagi dla I LO22.02

Certyfikat Zielonej Flagi dla I LO

Po raz kolejny Decyzją Kapituły Programu Szkół dla Ekorozwoju, a przede wszystkim dzięki staraniom pani Ewy Cygan-Sidorkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zostało uhonorowane Certyfikatem Zielonej Flagi.

Konkurs "Słowa mają moc" 19.02

Konkurs "Słowa mają moc"

Jak to jednak dobrze ogłosić szkolny konkurs:). Za każdym razem odkrywamy wśród naszych licealistów prawdziwe perły! Zadaniem uczestników było nagranie swojego ulubionego fragmentu literatury, który opisuje miłość do ... drugiej osoby, rodziny, całego świata, przyrody (góry, wiatr, morze). Można było też nagrać wokalne wykonanie wybranej piosenki, której tekst nawiązuje do konkursowego zadania.

„Juliuszki pandemiczne” – Święto Patrona 202115.02

„Juliuszki pandemiczne” – Święto Patrona 2021

W roku pandemicznym, inaczej niż zazwyczaj, ale tradycyjnie w rocznicę nadania I Liceum Ogólnokształcącemu w Elblągu patronatu Juliusza Słowackiego – w połowie lutego odbyła się uroczystość określana mianem „Juliuszków”.

Gramy dla WOŚP!26.01

Gramy dla WOŚP!

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy graliśmy przez prawie dwa tygodnie. Licytowaliśmy na szkolnym Facebook'u, a kwoty spływały do e-skarbonki. W tym roku zbiórka przeznaczona była na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Podziękowania dla I LO25.01

Podziękowania dla I LO

Z przyjemnością publikujemy podziękowania, które dotarły do nas od Fundacji św. Mikołaja. Ta - trwająca od kilku lat - współpraca jest dla naszej szkoły niezwykle owocna. Coroczne stypendia dla uczniów, udział I LO w dodatkowych akcjach (np. komputer od św. Mikołaja) - to są wspaniałe sytuacje, które możliwe były jedynie dzięki wzajemnemu zaangażowaniu.