Wydarzenia kulturalne

2 H w Ptasim Raju05.10

2 H w Ptasim Raju

1 października 2020 roku uczniowie klasy 2 H o profilu biologiczno–chemicznym, wraz z opiekunami: panią Ewą Michalewicz - nauczycielką biologii oraz wychowawcą – dr. Leszkiem Lenartem, w ramach Europejskich Dni Ptaków brali udział w zajęcia terenowych w Rezerwacie Przyrody Ptasi Raj w Górkach Wschodnich na Wyspie Sobieszewskiej.

Ih na Wydziale Biologii13.02

Ih na Wydziale Biologii

4 lutego 2020 roku  licealiści klasy I H o profilu  biologiczno - chemicznym, pod opieką: pani Ewy Wierzbickiej i wychowawcy Leszka Lenarta wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych  na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Spotkanie z dyplomatą amerykańskim28.11

Spotkanie z dyplomatą amerykańskim

W środę, 4 grudnia 2019 o godz. 14.30 w Auli odbędzie się spotkanie z Verą Partem, wicekonsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Wycieczka do Berlina21.11

Wycieczka do Berlina

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy I H o profilu biologiczno chemicznym wraz z opiekunami – panią Ewa Wierzbicka i wychowawcą klasy Leszkiem Lenartem brali udział w wycieczce do Berlina, której celem było zapoznanie z „żywą historią” stolicy Niemiec oraz najciekawszymi zabytkami tego miasta.

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?14.06

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?

Uczniowie z klasy pierwszej o profilu matematyczno-biznesowym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elbląskie muzeum jest jednym z najstarszych w Polsce i jednocześnie najstarszym muzeum Warmii i Mazur. Założone w 1864 r. Stadtliche Museum zostało w wyniku II wojny światowej zrujnowane. Kolekcjonowanie zbiorów przywrócono dopiero w 1954 r. Dziś jest również jednym  z najbogatszych w Polsce zabytków archeologicznych.

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu14.06

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu

W dniach od 3 do 5 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy I e - pod opieką wychowawczyni i pani Adrianny Adamek-Świechowskiej - uczestniczyli w wycieczce do Pasymia. Naszym miejscem docelowym stał się - ładnie położony nad jeziorem Kalwa - ośrodek wypoczynkowy. Dzięki pani Adriannie poznaliśmy nie tylko historię  tego miejsca, ale również legendy związane z okolicą Pasymia.

Poetycki marzec04.03

Poetycki marzec

W nawiązaniu do - obchodzonego w marcu - Światowego Dnia Poezji w naszej szkole zaroi się wręcz od refleksyjnych wersów oraz zaproszeń na ciekawe wydarzenia.

Wystawa "Geologia w obiektywie"31.10

Wystawa "Geologia w obiektywie"

Od dziś (31.10.2018 r.) można w naszej szkole obejrzeć wystawę fotograficzną wypożyczoną z warszawskiego Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk. Zorganizowanie tej ekspozycji jest jednym z kilku działań podjętych - z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych - przez bibliotekę ZSO.