Wycieczki klasowe

2 H w Ptasim Raju05.10

2 H w Ptasim Raju

1 października 2020 roku uczniowie klasy 2 H o profilu biologiczno–chemicznym, wraz z opiekunami: panią Ewą Michalewicz - nauczycielką biologii oraz wychowawcą – dr. Leszkiem Lenartem, w ramach Europejskich Dni Ptaków brali udział w zajęcia terenowych w Rezerwacie Przyrody Ptasi Raj w Górkach Wschodnich na Wyspie Sobieszewskiej.

Ih na Wydziale Biologii13.02

Ih na Wydziale Biologii

4 lutego 2020 roku  licealiści klasy I H o profilu  biologiczno - chemicznym, pod opieką: pani Ewy Wierzbickiej i wychowawcy Leszka Lenarta wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych  na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Wycieczka do Berlina21.11

Wycieczka do Berlina

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy I H o profilu biologiczno chemicznym wraz z opiekunami – panią Ewa Wierzbicka i wychowawcą klasy Leszkiem Lenartem brali udział w wycieczce do Berlina, której celem było zapoznanie z „żywą historią” stolicy Niemiec oraz najciekawszymi zabytkami tego miasta.

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?14.06

Czego dowiedzieli się licealiści o historii pieniądza?

Uczniowie z klasy pierwszej o profilu matematyczno-biznesowym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że elbląskie muzeum jest jednym z najstarszych w Polsce i jednocześnie najstarszym muzeum Warmii i Mazur. Założone w 1864 r. Stadtliche Museum zostało w wyniku II wojny światowej zrujnowane. Kolekcjonowanie zbiorów przywrócono dopiero w 1954 r. Dziś jest również jednym  z najbogatszych w Polsce zabytków archeologicznych.

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu14.06

Uczniowie I LO na wycieczce w Pasymiu

W dniach od 3 do 5 czerwca 2019 r. uczniowie z klasy I e - pod opieką wychowawczyni i pani Adrianny Adamek-Świechowskiej - uczestniczyli w wycieczce do Pasymia. Naszym miejscem docelowym stał się - ładnie położony nad jeziorem Kalwa - ośrodek wypoczynkowy. Dzięki pani Adriannie poznaliśmy nie tylko historię  tego miejsca, ale również legendy związane z okolicą Pasymia.

Integracja klasy 1B02.10

Integracja klasy 1B

W dniach 24-25.09 klasa 1B wraz z wychowawczynią panią Ewą Michalewicz oraz paniami Agnieszką Błaszczyk i Iwoną Tomczyk udała się na wycieczkę integracyjną.

Wycieczka do Budapesztu19.06

Wycieczka do Budapesztu

9 czerwca 2018 roku klasy 2c i 1d pod opieką Pani Doroty Pawłowskiej, Pani Janiny Mazuś i Pana Leszka Lenarta udały się na malowniczą wycieczkę do stolicy Węgier- Budapesztu.

Integracja pierwszaków w Łapinie06.10

Integracja pierwszaków w Łapinie

W dniach 2-3 października cztery klasy pierwsze A, B, C, E uczestniczyły wraz w Panią pedagog i wychowawcami w biwaku integracyjnym w Ośrodku Bazowym Guru w Łapinie na Kaszubach nad jeziorem Łapino.