Spotkanie z dyplomatą amerykańskim

pobrane (1)

W środę, 4 grudnia 2019 o godz. 14.30 w Auli odbędzie się spotkanie z Verą Partem, wicekonsul w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

 

Pani Konsul Vera Partem omówi tematy istotne dla wszystkich zainteresowanych wyjazdami do USA. Będą to:

- programy wyjazdów wakacyjnych, niekolidujących z zajęciami w roku szkolnym

- możliwości edukacyjne w Stanach: studia wyższe oraz szkoła średnia

- zniesienie wiz turystycznych: jak w praktyce wygląda ruch bezwizowy między Polską i Stanami?

Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim.

 Więcej informacji na facebooku: https://www.facebook.com/events/2501482490128438/

Prelegenci:

Vera Partem, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Vera Partem jest wicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Urodziła się na Ukrainie we Lwowie i wyemigrowała do Filadelfii. Jej rodzina otrzymała azyl polityczny z powodu prześladowań komunistycznych. Jako młoda emigrantka w drodze do Stanów Zjednoczonych podróżowała przez Warszawę, gdzie po 25 latach wróciła do służby jako dyplomata. Wcześniej pani Partem pełniła funkcję oficera politycznego w Kazachstanie w latach 2016–2018. Odpowiadała przede wszystkim za demokrację, prawa człowieka i problemy uchodźców, a także za zmieniający się krajobraz społeczny i religijny kraju. Jest absolwentką University of Pennsylvania, gdzie uzyskała tytuł magistra administracji publicznej i polityki, oraz Uniwersytetu Lehigh, gdzie uzyskała podwójne stopnie z biologii i komunikacji międzynarodowej. W 2011 roku Pani Partem ukończyła stypendium Fulbright-Hays w Tbilisi w Gruzji. W 2013 roku Pani Partem została laureatką prestiżowego stypendium Thomasa R. Pickeringa do Spraw Zagranicznych z Departamentu Stanu USA za zaangażowane w reprezentowanie interesów Ameryki za granicą oraz odzwierciedlenie różnorodności i doskonałości społeczeństwa amerykańskiego. Pani Partem dołączyła do Departamentu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy międzynarodowej w sektorze prawnym i non-profit. Z sukcesem ukończyła dwa staże w Departamencie: jedno w Biurze Spraw Europejskich i jedno w Biurze Organizacji Międzynarodowych przy Misji USA przy ONZ w Genewie. Pani Partem biegle włada językami ukraińskim, rosyjskim i angielskim, a komunikatywnie mówi po niemiecku i po polsku.

Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Marek Witkowski, ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA – Poland. Od 11  lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w trzech obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

CCUSA to międzynarodowa organizacja oferująca wyjazdy wakacyjne dla studentów i młodzieży z 62 krajów. Ma status oficjalnego partnera Departamentu Stanu USA. Współpracuje z 1283 pracodawcami. Każdy uczestnik ma zapewnione: wynagrodzenie, ubezpieczenie i całodobowe wsparcie. CCUSA jest partnerem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.

W spotkaniu udział wezmą klasy: 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 3e oraz wszyscy chętni uczniowie klas trzecich.