rok szkolny 2020-2021

Indeks dla Szymona Zadwornego11.04

Indeks dla Szymona Zadwornego

Jakiś czas temu prosiliśmy o trzymanie kciuków za Szymona Zadwornego. Można już przestać:). Nasz tegoroczny maturzysta został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Wygraj Indeks". Organizatorem konkursu jest Politechnika Gdańska i to właśnie do tej uczelni mają otwarte drzwi wszyscy zwycięzcy. Gratulujemy imponującego sukcesu! Warto dodać, że Szymon dostał się - również na PG - do finałów z zakresu wiedzy matematycznej.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych01.04

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy

 i Przyjaciele I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć najcieplejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta napełnią Wasze serca

radością i nadzieją.
Życzę, by świąteczne dni były pełne rodzinnego ciepła, odpoczynku

i wiosennego optymizmu.

Marzena Bielecka  - Dyrektor I LO

Prezentacja na temat naszej szkoły31.03

Prezentacja na temat naszej szkoły

Wszystkich zainteresowanych tegoroczną ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu zachęcamy do zapoznania się z prezentacją.

Wspominamy w niej o atutach naszej szkoły. Przedstawiamy też bogatą fotorelację z różnorodnych wydarzeń, które tworzą klimat I LO.

PREZENTACJA - I LO - OFERTA 2021/22

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).31.03

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).

Ogólnopolski konkurs "Napisz własną mowę noblowską" - organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury - skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie napisać słowa, w które wsłuchiwać się będzie cały świat. Nasza uczennica - Sonia Anaszko - otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. Gratulujemy!

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium31.03

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprosiło młodzież ze szkół średnich oraz studentów do udziału w Wielkopostnym Konkursie Filmowym „Post Now!”. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie ok. 3-minutowego filmiku, w którym zostaną przedstawione wartość i sens Wielkiego Postu. Nasza uczennica Aleksandra Kosacz - prezentując film "Popielec" - zdobyła w nim I miejsce. Gratulujemy!

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!29.03

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!

Całkiem niedawno, bo między 12 a 21 marca, odbyły się w Szklarskiej Porębie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18 w Szachach Klasycznych.

W turnieju startowało 38 zawodniczek, a wśród nich nasza uczennica - Lidia Czarnecka. Pragniemy pogratulować, że - w klasyfikacji generalnej - Lidka zajęła 11 miejsce (w klasyfikacji do 17 lat - V miejsce), uzyskując tym samym Klasyfikację do Mistrzostw Polski 2022 oraz klasyfikację do Mistrzostw Europy Juniorów.

Warsztaty w ramach "Elbląskiej Szkoły Eksperymentu"29.03

Warsztaty w ramach "Elbląskiej Szkoły Eksperymentu"

Uczniowie klasy I B, o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego, w ramach projektu Urzędu Miasta, noszącego nazwę „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, biorą udział w zajęciach poszerzających ich wiedzę i umiejętności z chemii.

Sukcesy w Olimpiadzie26.03

Sukcesy w Olimpiadzie

Trzej uczniowie ILO - Igor Cichosz (II f), Kajetan Milewski (III b) oraz Mateusz Zaborski (II h) - zostali laureatami regionalnego (wojewódzkiego) etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" i zakwalifikowali się do zawodów centralnych, na których powalczą o zwolnienie z matury z historii oraz o indeksy do renomowanych polskich uczelni.

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy24.03

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy

Widzimy wielką potrzebę zasilenia wszystkich pozytywną energią, zarażenia poczuciem humoru, a już minimum wywołania uśmiechu na twarzach. Stąd pomysł na ten konkurs. Nie ukrywamy, że inspiracją do jego ogłoszenia były również podpowiedzi samych uczniów;).
Bądźcie twórczy, błyskotliwi i sprawcie, żeby nam maseczki pękły od śmiechu!!!