Konkursy i stypendia

Konkurs "Zasłuchani w świat"26.06

Konkurs "Zasłuchani w świat"

Co roku w naszej szkole organizujemy konkurs poezji. Każdy uczeń może przysłać swoje wiersze, co - jeśli się na to decyduje - traktowane jest przez jury jako wyraz zaufania i swoistego rodzaju zaszczyt.  W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem - "Zasłuchani w świat".

Poezja polska XX i XXI wieku21.02

Poezja polska XX i XXI wieku

14 lutego 2020 roku czworo naszych uczniów wzięło udział w VI edycji konkursu recytatorskiego ,,Poezja polska XX i XXI wieku". Byli to Katarzyna Aleksandrowicz (2b), Julia Grzelak (1a), Wiktoria Witecka (2a) oraz Artur Żyłowski (1f).

Konkurs walentynkowy14.02

Konkurs walentynkowy

Uczniowie przysłali piękne i mądre teksty o miłości. Sięgnęli przy tym do tekstów wydawałoby się zapomnianych, a tymczasem okazuje się, że - na szczęście! - wymowa pewnych utworów jest ponadczasowa.

Sukces programistyczny04.12

Sukces programistyczny

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu  zakwalifikowani do półfinałów w MIĘDZYNARODOWYM Konkursie  Programistycznym. Są to:

Kacper Kalinowski kl. 2d
Emilian Kraska kl. 1j
Łukasz Pisarczyk kl. 2d

Natalia Witkowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów26.11

Natalia Witkowska stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Z ogromną radością przekazujemy wiadomość, że uczennica I Liceum Ogólnokształcącego – Natalia Witkowska otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019-2020. Natalia jest uczennicą klasy 2b o profilu biologiczno-chemicznym.

Konkurs09.10

Konkurs

Prezydent Miasta Elbląg i Młodzieżowa Rada Miasta Elbląg zaprasza do udziału w konkursie na opracowanie logo MRM. W załączeniu pismo przewodnie oraz Regulamin konkursu. Konkurs trwa od 01.10.2019 r. do 22.10.2019 r.

Ogólnopolski przegląd literacki - mamy laureatki10.09

Ogólnopolski przegląd literacki - mamy laureatki

Przed chwilą skończyły się wakacje, a nasi uczniowie już przynoszą powody do dumy. Wiktoria Pichola z klasy 2A oraz Paulina Lepak z klasy 3D zostały laureatkami XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2019. Warto podkreślić, że przewodniczącym jury był sam Tomasz Jastrun.

Stypendia szkolne03.09

Stypendia szkolne

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2019/2020 można pobrać od 2 września:
- w gabinecie pedagoga ( w godzinach pracy pedagoga)
- na stronie  https://eped.pl w module STYPENDIA
Odbiór decyzji - II tura29.05

Odbiór decyzji - II tura

Decyzje 'Stypendia szkolne' wnioskodawcy (osobiście) mogą odbierać u p. Ewy Skomorowskiej (gab. 37) w godz. 8.30-14.00. Ostateczny termin rozliczenia stypendium - 14.06.2019r. 

 "Wierszem opowiem mój świat"18.03

"Wierszem opowiem mój świat"

Jury - wzruszone wrażliwością piszących, a także ilością dostarczonych utworów - ogłosiło dziś wyniki szkolnego konkursu poezji "Wierszem opowiem mój świat":

I miejsce - Bartosz Bloch
II miejsce - Aleksandra Łopińska