Konkursy i stypendia

Indeks dla Szymona Zadwornego11.04

Indeks dla Szymona Zadwornego

Jakiś czas temu prosiliśmy o trzymanie kciuków za Szymona Zadwornego. Można już przestać:). Nasz tegoroczny maturzysta został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Wygraj Indeks". Organizatorem konkursu jest Politechnika Gdańska i to właśnie do tej uczelni mają otwarte drzwi wszyscy zwycięzcy. Gratulujemy imponującego sukcesu! Warto dodać, że Szymon dostał się - również na PG - do finałów z zakresu wiedzy matematycznej.

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).31.03

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).

Ogólnopolski konkurs "Napisz własną mowę noblowską" - organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury - skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie napisać słowa, w które wsłuchiwać się będzie cały świat. Nasza uczennica - Sonia Anaszko - otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. Gratulujemy!

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium31.03

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprosiło młodzież ze szkół średnich oraz studentów do udziału w Wielkopostnym Konkursie Filmowym „Post Now!”. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie ok. 3-minutowego filmiku, w którym zostaną przedstawione wartość i sens Wielkiego Postu. Nasza uczennica Aleksandra Kosacz - prezentując film "Popielec" - zdobyła w nim I miejsce. Gratulujemy!

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!29.03

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!

Całkiem niedawno, bo między 12 a 21 marca, odbyły się w Szklarskiej Porębie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18 w Szachach Klasycznych.

W turnieju startowało 38 zawodniczek, a wśród nich nasza uczennica - Lidia Czarnecka. Pragniemy pogratulować, że - w klasyfikacji generalnej - Lidka zajęła 11 miejsce (w klasyfikacji do 17 lat - V miejsce), uzyskując tym samym Klasyfikację do Mistrzostw Polski 2022 oraz klasyfikację do Mistrzostw Europy Juniorów.

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy24.03

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy

Widzimy wielką potrzebę zasilenia wszystkich pozytywną energią, zarażenia poczuciem humoru, a już minimum wywołania uśmiechu na twarzach. Stąd pomysł na ten konkurs. Nie ukrywamy, że inspiracją do jego ogłoszenia były również podpowiedzi samych uczniów;).
Bądźcie twórczy, błyskotliwi i sprawcie, żeby nam maseczki pękły od śmiechu!!!
Trzymajmy kciuki za Szymona!10.03

Trzymajmy kciuki za Szymona!

Miło nam poinformować o podwójnym sukcesie naszego ucznia z klasy - 3d Szymona Zadwornego, który został laureatem pierwszego etapu konkursu MATEMATYCZNEGO oraz FIZYCZNEGO "Wygraj indeks 2021", organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Konkurs "Słowa mają moc" 19.02

Konkurs "Słowa mają moc"

Jak to jednak dobrze ogłosić szkolny konkurs:). Za każdym razem odkrywamy wśród naszych licealistów prawdziwe perły! Zadaniem uczestników było nagranie swojego ulubionego fragmentu literatury, który opisuje miłość do ... drugiej osoby, rodziny, całego świata, przyrody (góry, wiatr, morze). Można było też nagrać wokalne wykonanie wybranej piosenki, której tekst nawiązuje do konkursowego zadania.

  Nasze złoto w szachach19.01

Nasze złoto w szachach

Kilka tygodni temu (16.XII.2020r.) wspaniała ekipa uczniów naszej szkoły reprezentowała 1 LO w trakcie Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Szachach. Jaki był tego finał? Zajęli dwa I miejsca (drużynowo i indywidualnie) i zgarnęli srebro w klasyfikacji indywidualnej chłopców! Dopiero teraz dotarły ich trofea, stąd "poślizg" w naszej relacji z tego wydarzenia.
zdalny TURNIEJ zdolnych SZACHISTÓW11.12

zdalny TURNIEJ zdolnych SZACHISTÓW

Nasze szkolne kółko szachowe spotyka się nadal - mimo zdalnego trybu nauczania - przeszliśmy po prostu do podziemia;)). Dzisiaj (11.XII) zorganizowaliśmy sobie "wewnętrzny" turniej on-line. To nasza mała rozgrzewka przed mistrzostwami województwa. Prężymy muskuły - może rywale nabiorą stosownego respektu?:)
MIKOŁAJKOWY CHALLENGE06.12

MIKOŁAJKOWY CHALLENGE

Dziękujemy wszystkim, którzy - w obliczu trudów zdalnej nauki i codzienności zmienionej nie do poznania - podjęli wyzwanie i napisali twórczo o sprawach ważnych. Zadaniem uczestników CHALLENGU było napisanie krótkiego utworu prozatorskiego, w którym ważnym motywem będzie (do wyboru): skarpeta, list, bombka, karp, życzenie. Okazało się, że autorzy prac zawarli w nich mądre i piękne refleksje na temat istoty zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.