Julia Kasperowicz otrzymała Nagrodę Prezydenta Elbląga za działalność ekologiczną

Dzień Ziemi

50 lat temu 22 kwietnia został oficjalnie ustanowiony Międzynarodowym Dniem Ziemi. Obchody okrągłej rocznicy były w tym roku szczególne, na całym świecie ich hasło brzmiało: Działamy na rzecz ochrony klimatu.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Prezydent Miasta Elbląg – Pan Witold Wróblewski, przyznał nagrody uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami z zakresu ochrony środowiska w 2019 roku.

Wśród nagrodzonych jest uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, tegoroczna absolwentka – Julia Kasperowicz.

Uczennica klasy 3c była zaangażowana w działalność ekologiczną od początku nauki  w I Liceum Ogólnokształcącym. Należy do grona osób zainteresowanych ekologią i aktywnie włączających się w akcje, konkursy oraz projekty ekologiczne.

Julia koordynowała działania medialno-ekologiczne szkoły w międzynarodowym programie Certyfikat Zielonej Flagi. Była inicjatorką większości akcji związanych z ochroną środowiska w I LO, a obecnie organizuje takie inicjatywy między innymi przez grupę roboczą stworzoną na Skypie i Facebooku.

Działalność ekologiczna Julii koncentrowała się na rozpowszechnianiu wiedzy na temat bioróżnorodności, zdrowego odżywiania, odnawialnych źródeł energii i akcji antysmogowych wśród uczniów naszej szkoły oraz społeczności lokalnej.

 

Anna Luiza Górecka