Elbląska Szkoła Eksperymentu E-dziennik Plan lekcji Biblioteka Galeria Matura Zielona Flaga Konkurs Bóbr

Sprawdź także

Klub sportowy samorząd LNU szczep Odkrywcy talentów Rodzina 500 plus Rok dla Niepodległej Poprzednia wersja witryny

Artykuły

Indeks dla Szymona Zadwornego11.04

Indeks dla Szymona Zadwornego

Jakiś czas temu prosiliśmy o trzymanie kciuków za Szymona Zadwornego. Można już przestać:). Nasz tegoroczny maturzysta został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Wygraj Indeks". Organizatorem konkursu jest Politechnika Gdańska i to właśnie do tej uczelni mają otwarte drzwi wszyscy zwycięzcy. Gratulujemy imponującego sukcesu! Warto dodać, że Szymon dostał się - również na PG - do finałów z zakresu wiedzy matematycznej.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych01.04

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Pracownicy

 i Przyjaciele I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu

Z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć najcieplejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta napełnią Wasze serca

radością i nadzieją.
Życzę, by świąteczne dni były pełne rodzinnego ciepła, odpoczynku

i wiosennego optymizmu.

Marzena Bielecka  - Dyrektor I LO

Prezentacja na temat naszej szkoły31.03

Prezentacja na temat naszej szkoły

Wszystkich zainteresowanych tegoroczną ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu zachęcamy do zapoznania się z prezentacją.

Wspominamy w niej o atutach naszej szkoły. Przedstawiamy też bogatą fotorelację z różnorodnych wydarzeń, które tworzą klimat I LO.

PREZENTACJA - I LO - OFERTA 2021/22

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).31.03

Mowa noblowska Soni Anaszko? Tak:).

Ogólnopolski konkurs "Napisz własną mowę noblowską" - organizowany przez Fundację Olgi Tokarczuk i Wrocławski Dom Literatury - skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy mieli za zadanie napisać słowa, w które wsłuchiwać się będzie cały świat. Nasza uczennica - Sonia Anaszko - otrzymała wyróżnienie za swoją pracę. Gratulujemy!

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium31.03

Konkurs POST NOW! - Aleksandra Kosacz na podium

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprosiło młodzież ze szkół średnich oraz studentów do udziału w Wielkopostnym Konkursie Filmowym „Post Now!”. Zadaniem uczestników konkursu było nagranie ok. 3-minutowego filmiku, w którym zostaną przedstawione wartość i sens Wielkiego Postu. Nasza uczennica Aleksandra Kosacz - prezentując film "Popielec" - zdobyła w nim I miejsce. Gratulujemy!

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!29.03

"Nasza" Lidka pojedzie na Mistrzostwa Polski i Europy!

Całkiem niedawno, bo między 12 a 21 marca, odbyły się w Szklarskiej Porębie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16-18 w Szachach Klasycznych.

W turnieju startowało 38 zawodniczek, a wśród nich nasza uczennica - Lidia Czarnecka. Pragniemy pogratulować, że - w klasyfikacji generalnej - Lidka zajęła 11 miejsce (w klasyfikacji do 17 lat - V miejsce), uzyskując tym samym Klasyfikację do Mistrzostw Polski 2022 oraz klasyfikację do Mistrzostw Europy Juniorów.

Warsztaty w ramach "Elbląskiej Szkoły Eksperymentu"29.03

Warsztaty w ramach "Elbląskiej Szkoły Eksperymentu"

Uczniowie klasy I B, o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego, w ramach projektu Urzędu Miasta, noszącego nazwę „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, biorą udział w zajęciach poszerzających ich wiedzę i umiejętności z chemii.

Sukcesy w Olimpiadzie26.03

Sukcesy w Olimpiadzie

Trzej uczniowie ILO - Igor Cichosz (II f), Kajetan Milewski (III b) oraz Mateusz Zaborski (II h) - zostali laureatami regionalnego (wojewódzkiego) etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" i zakwalifikowali się do zawodów centralnych, na których powalczą o zwolnienie z matury z historii oraz o indeksy do renomowanych polskich uczelni.

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy24.03

Ogłaszamy konkurs CHEMY MEMy

Widzimy wielką potrzebę zasilenia wszystkich pozytywną energią, zarażenia poczuciem humoru, a już minimum wywołania uśmiechu na twarzach. Stąd pomysł na ten konkurs. Nie ukrywamy, że inspiracją do jego ogłoszenia były również podpowiedzi samych uczniów;).
Bądźcie twórczy, błyskotliwi i sprawcie, żeby nam maseczki pękły od śmiechu!!!