Aktualności

Zebrania z rodzicami18.05

Zebrania z rodzicami

W czwartek, 21 maja 2015r. odbędą się zebrania z rodzicami. Na godzinę 17:00 zapraszamy rodziców uczniów gimnazjum, natomiast na godzinę 17:30 rodziców rodziców uczniów I LO. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram spotkań:

Kolejne sukcesy uczniów z klasy I B18.05

Kolejne sukcesy uczniów z klasy I B

8 maja podczas Forum Młodych Ekologów odbyło się podsumowanie tegorocznych konkursów z dziedziny biologii i ekologii oraz zostały wręczone nagrody i wyróżnienia.

Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne 18.05

Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne

Patryk Gralewicz (po raz drugi z rzędu) wygrał Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne, organizowane przez UWM w Olsztynie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Krystian Wróblewski zajął trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Serdeczne gratulacje!!!

3g w projekcie CEO „Młodzi głosują”18.05

3g w projekcie CEO „Młodzi głosują”


Uczniowie klasy 3g z wielkim zaangażowaniem dołączyli do projektu CEO - „Młodzi głosują”. Zorganizowali symulację wyborów prezydenckich, która w naszej szkole odbyła się 30 kwietnia 2015 r. w godzinach 8-13. Każdy uczeń ZSO mógł oddać głos na swojego kandydata.

Wyprawa klasy III H w Dolinę rzeki Wałszy17.05

Wyprawa klasy III H w Dolinę rzeki Wałszy

  8 maja klasa III H udała się autokarem wraz z opiekunami: panią Ewą Michalewicz, wychowawczynią – Agatą Jakubczyk i Anną Górecką w kierunku Pieniężna.

Piotr Klimek wywalczył kolejny indeks15.05

Piotr Klimek wywalczył kolejny indeks

 Uczeń klasy IIId, Piotr Klimek uzyskał tytuł Laureata III stopnia z przedmiotu matematyka w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie "O Diamentowy Indeks AGH”.

Akademia Słowaka15.05

Akademia Słowaka

27 kwietnia br. w ramach nowego projektu „Akademia Słowaka” nauczyciele ZSO przy ul. Pocztowej przeprowadzili wyjątkowe zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Elblągu.

Nie pal – żyj dłużej11.05

Nie pal – żyj dłużej

 29 kwietnia 2015r. odbył się w naszej szkole etap szkolny konkursu o szkodliwości palenia tytoniu „Nie pal – żyj dłużej” zorganizowany przez Panią Grażynę Bemnarek.

 Projekt El Buscador, czyli w poszukiwaniu sedna Ameryki Łacińskiej.07.05

Projekt El Buscador, czyli w poszukiwaniu sedna Ameryki Łacińskiej.

 

 Czworo bliskich przyjaciół, w tym trzech absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu,  w styczniu 2016 roku wyrusza samochodem w wielką, trwającą przynajmniej pół roku podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Poza przeżyciem swojej największej jak dotąd przygody, ich celem jest także przeprowadzenie sondy społecznej, zainspirowanej bezpośrednio filmem „Gadające Głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, wśród tubylców, by zbadać to, jak spostrzegają oni otaczającą rzeczywistość.