Aktualności

Konkurs "Słowa mają moc" 19.02

Konkurs "Słowa mają moc"

Jak to jednak dobrze ogłosić szkolny konkurs:). Za każdym razem odkrywamy wśród naszych licealistów prawdziwe perły! Zadaniem uczestników było nagranie swojego ulubionego fragmentu literatury, który opisuje miłość do ... drugiej osoby, rodziny, całego świata, przyrody (góry, wiatr, morze). Można było też nagrać wokalne wykonanie wybranej piosenki, której tekst nawiązuje do konkursowego zadania.

„Juliuszki pandemiczne” – Święto Patrona 202115.02

„Juliuszki pandemiczne” – Święto Patrona 2021

W roku pandemicznym, inaczej niż zazwyczaj, ale tradycyjnie w rocznicę nadania I Liceum Ogólnokształcącemu w Elblągu patronatu Juliusza Słowackiego – w połowie lutego odbyła się uroczystość określana mianem „Juliuszków”.

Wspomnienie o śp. Profesor Janinie Rudak15.02

Wspomnienie o śp. Profesor Janinie Rudak

 

Z głębokim smutkiem społeczność szkolna przyjęła wiadomość o śmierci Pani Profesor Janiny Rudak, która nastąpiła 12 lutego 2021 r. Pani Profesor była nauczycielką matematyki – wspaniałym pedagogiem, doskonałą wychowawczynią, która zapisała się w pamięci setek uczniów kolejnych roczników z lat 1987-2002.  W ich wspomnieniach pozostawiła portret osoby cierpliwej, ale i wymagającej, konsekwentnej, świadomej celów, które stawiała przed młodzieżą. Była człowiekiem ogromnej dobroci, wielkiego serca dla uczniów.

Dzień Bezpiecznego Internetu08.02

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.

Rekrutacja uczestników projektu "Elbląska Szkoła Eksperymentu"01.02

Rekrutacja uczestników projektu "Elbląska Szkoła Eksperymentu"

Rekrutacja uczestników projektu

„Elbląska Szkoła Eksperymentu”

dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach

Europejskiego Funduszu Społecznego

 

I Liceum Ogólnokształcące jako Jednostka Realizująca Projekt „Elbląska Szkoła Eksperymentu” rozpoczyna z dniem 1 lutego 2021 r. rekrutację uczestników projektu:

  • 72 uczniów klas I i II na zajęcia dodatkowe prowadzone w okresie II semestru roku szkolnego 2020/2021,
  • 9 nauczycieli na szkolenie podnoszące kompetencje w zakresie nauczania metodą eksperymentu,
  • 8 rodziców/opiekunów uczniów, którym będzie udzielone  wsparcie w zakresie właściwego wspierania edukacji i rozwoju swoich dzieci.
Gramy dla WOŚP!26.01

Gramy dla WOŚP!

Dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy graliśmy przez prawie dwa tygodnie. Licytowaliśmy na szkolnym Facebook'u, a kwoty spływały do e-skarbonki. W tym roku zbiórka przeznaczona była na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Konkurs "Barwy miłości"25.01

Konkurs "Barwy miłości"

Zachęcamy do udziału w konkursie literackim zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Elbląg. Szczegółowy regulamin znajduje się w dalszej części artykułu.

Podziękowania dla I LO25.01

Podziękowania dla I LO

Z przyjemnością publikujemy podziękowania, które dotarły do nas od Fundacji św. Mikołaja. Ta - trwająca od kilku lat - współpraca jest dla naszej szkoły niezwykle owocna. Coroczne stypendia dla uczniów, udział I LO w dodatkowych akcjach (np. komputer od św. Mikołaja) - to są wspaniałe sytuacje, które możliwe były jedynie dzięki wzajemnemu zaangażowaniu.

  Nasze złoto w szachach19.01

Nasze złoto w szachach

Kilka tygodni temu (16.XII.2020r.) wspaniała ekipa uczniów naszej szkoły reprezentowała 1 LO w trakcie Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Szachach. Jaki był tego finał? Zajęli dwa I miejsca (drużynowo i indywidualnie) i zgarnęli srebro w klasyfikacji indywidualnej chłopców! Dopiero teraz dotarły ich trofea, stąd "poślizg" w naszej relacji z tego wydarzenia.
Wspomnienia z integracji klasy 1B18.01

Wspomnienia z integracji klasy 1B

Choćby dlatego, by przypomnieć sobie wspaniałe okoliczności przyrody oraz to, jak miło było się spotykać ... publikujemy wspomnienia z wrześniowej integracji klasy 1B.