Aktualności

Nasze "NIE" dla rasizmu20.03

Nasze "NIE" dla rasizmu

I LO już od kilku lat wyraża swój sprzeciw wobec rasistowskich poglądów i zachowań. W tym roku postanowiliśmy nagrać krótki film, w którym zawarliśmy ważny apel, wzywający do spojrzenia na innych przez pryzmat ich człowieczeństwa, a nie rasy.

"Nasze życie zaczyna się kończyć w dniu, w którym zaczynamy przemilczać ważne tematy."

                                           Martin Luther King

Trzymajmy kciuki za Szymona!10.03

Trzymajmy kciuki za Szymona!

Miło nam poinformować o podwójnym sukcesie naszego ucznia z klasy - 3d Szymona Zadwornego, który został laureatem pierwszego etapu konkursu MATEMATYCZNEGO oraz FIZYCZNEGO "Wygraj indeks 2021", organizowanego przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Wygraj Indeks08.03

Wygraj Indeks

Jak co roku uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego zostali LAUREATAMI I-go ETAPU XXV edycji  Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks” organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

W II etapie, który odbędzie się 27 marca 2021 r. wezmą udział: 

Natalia Witkowska – uczennica klasy III B,
Igor Piórkowski  - uczeń klasy III C.

Projekt "Mały ratownik"04.03

Projekt "Mały ratownik"

Nasze liceum realizuje od niedawna projekt edukacyjny „Mały Ratownik”, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest wyposażenie dzieci w elementarne podstawy wiedzy o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Terminy rekrutacji na rok 2021/2225.02

Terminy rekrutacji na rok 2021/22

TERMINARZ REKRUTACJI  do KLAS PIERWSZYCH

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/22 odbywać się będzie  

drogą elektroniczną poprzez stronę:

https://www.eped.pl

 

Dzięki wykorzystaniu systemu, kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą.

 

Wspomnienie o Pani Profesor Marii Alekso23.02

Wspomnienie o Pani Profesor Marii Alekso

Z głębokim żalem społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego przyjęła wiadomość, że 18 lutego 2021 r. odeszła do wieczności Pani Profesor Maria Alekso, emerytowana wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego.

Certyfikat Zielonej Flagi dla I LO22.02

Certyfikat Zielonej Flagi dla I LO

Po raz kolejny Decyzją Kapituły Programu Szkół dla Ekorozwoju, a przede wszystkim dzięki staraniom pani Ewy Cygan-Sidorkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zostało uhonorowane Certyfikatem Zielonej Flagi.

Turniej szachowy w I LO - komunikat22.02

Turniej szachowy w I LO - komunikat

Turniej szachowy - planowany na 26 lutego - NIE ODBĘDZIE SIĘ. Obecne przepisy, związane z pandemią, nie pozwalają na zorganizowanie turnieju dla szachistów, którzy nie posiadają licencji (o interpretację przepisów poprosiliśmy Ministerstwo Sportu).