Aktualności

Ósmoklasiści - I LO jest na Was otwarte:)18.05

Ósmoklasiści - I LO jest na Was otwarte:)

Zapraszamy Was dzisiaj na wirtualne spacery po naszej szkole.
W czasie przechadzki towarzyszyć Wam będą uczennice - Pola, Julia, Olga i Klaudia (po drugiej stronie kamery).
No to co, idziemy?:)
 
Warto obejrzeć też materiały z cyklu "Uczniowie o swoim profilu":
 
A może wolisz filmy z hiszpańskimi lektorami? Bardzo proszę:) - oto nasza propozycja.
Ktoś z Was chciałby mieć przewodniczki posługujące się językiem włoskim? Nie ma sprawy:) - mówisz i masz!
"Szachowanie u Słowackiego" - wyniki17.05

"Szachowanie u Słowackiego" - wyniki

W piątkowe popołudnie (14 maja) - pod egidą Kółka Szachowego z I LO - rozegrany został turniej on-line klas 7-8 "Szachowanie u Słowackiego". Wśród graczy pojawili się uczniowie z SP 1, 4, 6, 11, 12, 15, 21 oraz z Regent College. Dwóch szachistów zgłosiło się spoza Elbląga, byli to siódmoklasiści z Żurawca.
Finalnie zwycięzcami turnieju zostali:
 
I MIEJSCE - Szymon Trochimczuk z SP 1
II MIEJSCE - Maksymilian Mielko z SP 21
III MIEJSCE - Nikola Świercz z SP 15
 
IV MIEJSCE - zajął Julian Luber z SP 21
V MIEJSCE - przypadło w udziale Mateuszowi Aleksandrowiczowi z SP w Żurawcu
 
Serdecznie gratulujemy!
 
W najbliższych dniach zorganizowane zostanie - w obecności Pani Dyrektor I LO - uroczyste podsumowanie turnieju oraz wręczenie statuetek, nagród i dyplomów.
MEM-y o zdalnym - okiem nauczyciela;)13.05

MEM-y o zdalnym - okiem nauczyciela;)

Skoro uczniowie potrafili spojrzeć na naszą trudną rzeczywistość zdalnego nauczania z tzw. przymrużeniem oka, to i nauczyciele podjęli wyzwanie!

Ciekawe, czy nasi uczniowie "złapią" wspólne poczucia humoru z kadrą I LO;)?

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja03.05

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Polska może być dumna z tego, że była i jest wzorem dla wielu państw Europy w różnych dziedzinach. Już w przeszłości dawała dobre, budujące przykłady do naśladowania. Jednym z nich było uchwalenie Ustawy Rządowej z dnia 3 maja (Konstytucja 3 maja), która otwierała drogę do dalszych prac legislacyjnych w dziedzinach: ekonomicznej, społecznej i prawnej. Dziś jest jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski.

Wyróżnieni absolwenci30.04

Wyróżnieni absolwenci

W tym roku tradycji stało się zadość. Spośród uczniów, kończących naukę w naszej szkole, Grono Pedagogiczne wybrało i uhonorowało kilka osób, które wyróżniły się wynikami w nauce oraz aktywnym udziałem na rzecz naszej licealnej społeczności.

Pożegnanie Absolwentów30.04

Pożegnanie Absolwentów

Drodzy Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego!

 

„Przyszłość należy do tych,

 którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”

Eleanor Roosevelt

 

Pragnę skierować do Was dzisiaj słowa wdzięczności i uznania za godne pełnienie roli ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Żałuję, że – w obecnej sytuacji – pożegnanie z Wami musi wyglądać inaczej niż zwykle. Jednak serdeczność tej chwili oraz szczerość życzeń pozostają niezmienne.

W imieniu swoim i całego Grona Pedagogicznego chcę Wam podziękować za to, że przez ostatnie trzy lata byliście właśnie z nami i tworzyliście atmosferę I Liceum.

Zapewne pamiętacie swój pierwszy dzień w tej szkole. Wtedy jeszcze nikt z Was nie wiedział, jak będzie przebiegać czas nauki i nie podejrzewał, że tak szybko nastąpi jej finał - matura. Za Wami bardzo ważny etap edukacji, w czasie którego na pewno liczne dni spędziliście nad podręcznikami, ale też na wspólnej zabawie i udziale w szkolnych uroczystościach. Były dni stresu i obaw przed klasówką, ale również dni relaksu w trakcie wycieczek. Były sukcesy, zdarzały się i porażki.

Mam nadzieję, że lata spędzone w naszej szkole pozostawią w Waszej pamięci przede wszystkim dobre i piękne wspomnienia. Musicie być świadomi, że każdy z Was na trwałe zapisał się w historii tej szkoły, a i ona – wierzę w to głęboko - w historii Waszego życia.

Ufam, że będziecie dobrze wspominać swoich nauczycieli i pozostałych pracowników I Liceum. My ze swojej strony dziękujemy Wam, że obdarzyliście nas zaufaniem i szacunkiem. Pamiętajcie, że zawsze będziecie tu mile widziani – odwiedzajcie nas, bądźcie przyjaciółmi tej szkoły nawet po jej ukończeniu.

Dzisiaj rzeczywistość stawia przed Wami kolejne szanse i wyzwania. Każdy z Was wybierze własną drogę. Wierzę, że otrzymaliście od nas solidne przygotowanie i wsparcie na czas matur, a także na ważny moment podejmowania wyborów związanych z Waszą przyszłością.

Egzaminy maturalne zaczną się już za kilka dni. Życzę Wam, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na egzaminie, przybliżyły Was do otrzymania świadectwa maturalnego z wysokim wynikiem i przyniosły poczucie satysfakcji, że wysiłek się opłacił.

Wszystkiego dobrego, wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz mądrych wyborów w życiu osobistym.

 

                   Marzena Bielecka

                   Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego                 

Sukces Kajetana Milewskiego26.04

Sukces Kajetana Milewskiego

Kajetan Milewski - nasz tegoroczny maturzysta - otrzymał ocenę celującą za pracę napisaną w trakcie finału wstępnego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego od Cedyni do Orszy".
Dzięki temu uzyskał zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii oraz awans do ścisłego finału, w którym będzie walczył o indeks UJ, UW i kilku innych renomowanych polskich uczelni .
Wspaniały wyczyn - gratulujemy Kajetan!
 
Opiekunem merytorycznym ucznia był p. Piotr Ciach, któremu również składamy serdeczne gratulacje.
Nagrodzona za EKO-postawę...22.04

Nagrodzona za EKO-postawę...

Międzynarodowy Dzień Ziemi jest zawsze okazją dla władz naszego miasta, by nagradzać młodych ludzi zaangażowanych w działania na rzecz środowiska naturalnego. Nasza uczennica - Natalia Kaluza - znalazła się właśnie w tym zaszczytnym gronie i odebrała pamiątkowy dyplom z rąk Prezydenta Elbląga.