Aktualności

Projekt "Mały ratownik"04.03

Projekt "Mały ratownik"

Nasze liceum realizuje od niedawna projekt edukacyjny „Mały Ratownik”, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest wyposażenie dzieci w elementarne podstawy wiedzy o zachowaniu się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Terminy rekrutacji na rok 2021/2225.02

Terminy rekrutacji na rok 2021/22

TERMINARZ REKRUTACJI  do KLAS PIERWSZYCH

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/22 odbywać się będzie  

drogą elektroniczną poprzez stronę:

https://www.eped.pl

 

Dzięki wykorzystaniu systemu, kandydat posługuje się wyłącznie jednym podaniem, bez względu na liczbę szkół, które wybrał i kontaktuje się wyłącznie z jedną szkołą.

 

Wspomnienie o Pani Profesor Marii Alekso23.02

Wspomnienie o Pani Profesor Marii Alekso

Z głębokim żalem społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego przyjęła wiadomość, że 18 lutego 2021 r. odeszła do wieczności Pani Profesor Maria Alekso, emerytowana wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego.

Certyfikat Zielonej Flagi dla I LO22.02

Certyfikat Zielonej Flagi dla I LO

Po raz kolejny Decyzją Kapituły Programu Szkół dla Ekorozwoju, a przede wszystkim dzięki staraniom pani Ewy Cygan-Sidorkiewicz, I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zostało uhonorowane Certyfikatem Zielonej Flagi.

Turniej szachowy w I LO - komunikat22.02

Turniej szachowy w I LO - komunikat

Turniej szachowy - planowany na 26 lutego - NIE ODBĘDZIE SIĘ. Obecne przepisy, związane z pandemią, nie pozwalają na zorganizowanie turnieju dla szachistów, którzy nie posiadają licencji (o interpretację przepisów poprosiliśmy Ministerstwo Sportu).
Konkurs "Słowa mają moc" 19.02

Konkurs "Słowa mają moc"

Jak to jednak dobrze ogłosić szkolny konkurs:). Za każdym razem odkrywamy wśród naszych licealistów prawdziwe perły! Zadaniem uczestników było nagranie swojego ulubionego fragmentu literatury, który opisuje miłość do ... drugiej osoby, rodziny, całego świata, przyrody (góry, wiatr, morze). Można było też nagrać wokalne wykonanie wybranej piosenki, której tekst nawiązuje do konkursowego zadania.

„Juliuszki pandemiczne” – Święto Patrona 202115.02

„Juliuszki pandemiczne” – Święto Patrona 2021

W roku pandemicznym, inaczej niż zazwyczaj, ale tradycyjnie w rocznicę nadania I Liceum Ogólnokształcącemu w Elblągu patronatu Juliusza Słowackiego – w połowie lutego odbyła się uroczystość określana mianem „Juliuszków”.

Wspomnienie o śp. Profesor Janinie Rudak15.02

Wspomnienie o śp. Profesor Janinie Rudak

 

Z głębokim smutkiem społeczność szkolna przyjęła wiadomość o śmierci Pani Profesor Janiny Rudak, która nastąpiła 12 lutego 2021 r. Pani Profesor była nauczycielką matematyki – wspaniałym pedagogiem, doskonałą wychowawczynią, która zapisała się w pamięci setek uczniów kolejnych roczników z lat 1987-2002.  W ich wspomnieniach pozostawiła portret osoby cierpliwej, ale i wymagającej, konsekwentnej, świadomej celów, które stawiała przed młodzieżą. Była człowiekiem ogromnej dobroci, wielkiego serca dla uczniów.

Dzień Bezpiecznego Internetu08.02

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z inicjatywy Unii Europejskiej od 2004 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa użytkowników Internetu oraz promocji pozytywnego wykorzystywania sieci.