Aktualności

INŻYNIEROMANIA … ciąg dalszy…18.11

INŻYNIEROMANIA … ciąg dalszy…

15 listopada 2019 roku klasa III C o profilu biologiczno-chemicznym po raz kolejny brała udział w zajęciach laboratoryjnych  organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu.

Dzień Zdrowego Sniadania13.11

Dzień Zdrowego Sniadania

8 listopada  2019 roku obchodziliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie przygotowali smaczny i zdrowy poczęstunek, zawierający pachnące owsiane ciastka i pełnoziarniste pyszne wypieki. Smakołyki te, cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży, a także pracowników szkoły i szybko zniknęły z roznoszonych przez uczniów tac.

Zostań wolontariuszem WOŚP12.11

Zostań wolontariuszem WOŚP

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu podjęła się organizacji XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Już 12 stycznia 2020 roku po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Inicjatywy Jurka Owsiaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Tegoroczny temat finału: „Będziemy zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.    

Rekrutacja do eksperymentalnego projektu05.11

Rekrutacja do eksperymentalnego projektu

Rozpoczynamy rekrutację uczniów i nauczycieli do projektu pt. Elbląska Szkoła Eksperymentu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2021.

Pierwsza pomoc05.11

Pierwsza pomoc

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym naszej uczennicy Martyny Suwał z klasy 1j, która uczestniczyła w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

Stypendyści z pasją28.10

Stypendyści z pasją

21 października 2019r. miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów uczniom I Liceum Ogólnokształcącego. Szkolnemu Kołu Wolontariatu i Samorządowi Uczniowskiemu I LO udało się pozyskać stypendia z programu Stypendia św. Mikołaja.

Inżynieromania28.10

Inżynieromania

25 października 2019 roku klasa III C o profilu biologiczno-chemicznym brała udział w zajęciach laboratoryjnych w Laboratorium Nauk Przyrodniczych oraz w Laboratorium Chemii Środowiska, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. W ramach INŻYNIEROMANI uczniowie maja możliwość nabywania umiejętności posługiwania się mikroskopem i sprzętem laboratoryjnym oraz kształtowanie umiejętności analizowania  i interpretowania wyników obserwacji i doświadczeń chemicznych i biologicznych.

Spotkania indywidualne25.10

Spotkania indywidualne

We wtorek 29 października 2019r. w godz. 17.00-18.00 zapraszamy Rodziców na spotkania z nauczycielami oraz wychowawcami.

PRZEDMIOTY

SALA

j. polski

47, 48

biologia

62, 63

historia

33

geografia

65

j. obce

7

j. angielski

41

matematyka, informatyka

23

fizyka

54

chemia

66,67

religia

44

wychowanie fizyczne

20

Występ uczniów I LO uświetnił miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej21.10

Występ uczniów I LO uświetnił miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski zaprosił do Teatru im. A. Sewruka: dyrektorów, nauczycieli i pracowników elbląskich placówek oświatowych. Przyznano wiele nagród i odznaczeń. Otrzymali je również nauczyciele I LO: panie Ewa Cygan-Sidorkiewicz i Małgorzata Zbucka oraz pan Marek Nitkiewicz.