Aktualności

Bezpieczeństwo w sieci05.04

Bezpieczeństwo w sieci

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Korzystanie z  komputera i Internetu wspomaga Waszą naukę i może być świetną formą rozrywki, pod warunkiem jednak, że będziecie korzystać z nich rozważnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przeczytacie poniższe zasady i zawsze ich przestrzegacie!

Komunikat Dyrektora Szkoły23.03

Komunikat Dyrektora Szkoły

Minister Edukacji Narodowej poinformował, że w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 okres czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły został przedłużony do 10.04.2020r.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Elblągu zadania szkoły w tym czasie będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Informacje o sposobie i trybie organizacji zdalnego nauczania zostały zamieszczone w dzienniku elektronicznym.

Proszę o zapoznanie się z treścią przekazanych uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wiadomości.

NIE dla rasizmu - akcja 1 LO21.03

NIE dla rasizmu - akcja 1 LO

Od kilku lat wyrażamy swój sprzeciw wobec rasistowskich poglądów. 1 LO włącza się tym samym w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową (21 marca). Chcieliśmy zorganizować happening uliczny, ale zalecono środki ostrożności (koronawirus), które na to nie pozwoliły. Poradziliśmy sobie inaczej!

Dzień Kolorowej Skarpetki20.03

Dzień Kolorowej Skarpetki

Jutrzejszy dzień to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. 21.03 to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Data ta jest symboliczna, gdyż to właśnie dodatkowy, trzeci, chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Dzień ten obchodzony jest od 2005 roku i ma na celu uwrażliwienie ludzi na tolerancję osób z tym zaburzeniem. Zachęcamy do wyrażenia solidarności i wsparcia dla osób dotkniętych Zespołem Downa poprzez założenie w dniu jutrzejszym dwóch różnych skarpetek podejmując #skarpetkowewyzwanie . Jeżeli macie ochotę, podzielcie się z nami zdjęciami pod naszym postem na fb https://www.facebook.com/I-LO-Elbl%C4%85g-197618466980866/ (koniecznie z domu, pamiętając o wyjątkowym czasie kwarantanny).

APEL   DO   UCZNIÓW15.03

APEL DO UCZNIÓW

Przez 2 tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.

To nie czas „koronaferii”, a czas pobytu w domu i tylko w domu!

TO NIE SĄ FERIE – ten błąd popełniono we Włoszech, gdzie zmarło ponad 1000 osób. Statystycznie – jeden chory zaraża dwie osoby.

TO JEST CZAS KWARANTANNY, czyli odizolowania od potencjalnego ryzyka.

Jesteście TAK SAMO narażeni na wirusa, jak osoby starsze.

UNIKAJCIE zatłoczonych miejsc. NIE ORGANIZUJCIE spotkań towarzyskich.

Życie towarzyskie przenieście do Internetu.

NIE NARAŻAJCIE OSÓB STARSZYCH.

Bądźcie odpowiedzialni – spędźcie ten czas w domu.

Będziecie w stałym kontakcie z nauczycielami, którzy dostarczą Wam zagadnienia do samodzielnej nauki, dlatego efektywnie wykorzystajcie ten czas.

 

Marzena Bielecka
dyrektor I LO

Odwołane zebrania – 24.03.2020r.13.03

Odwołane zebrania – 24.03.2020r.

Zaplanowane na 24 marca 2020r. zebranie z rodzicami klas maturalnych oraz spotkania indywidualne z nauczycielami w związku ze wzrostem ryzyka zachorowań koronawirusem zostają przełożone na inny termin.
W klasach maturalnych przewidywane roczne oceny klasyfikacyjne zostaną wystawione na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego maturzystów.
O nowym terminie zebrań poinformujemy jak najszybciej na stronie szkoły: 1lo.elblag.pl oraz w „Librusie”.

Marzena Bielecka
dyrektor I LO

Komunikat o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w I LO11.03

Komunikat o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w I LO

W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia koronawirusem zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 12 do 25 marca 2020r. zostają zawieszone.
Informacje o wszelkich zmianach w pracy szkoły będą umieszczane na stronie internetowej: 1lo.elblag.pl oraz w „Librusie”.

Marzena Bielecka
dyrektor ILO