Aktualności

Integracja klasy 1c na lodowisku21.10

Integracja klasy 1c na lodowisku

To już tradycja, że na początku roku szkolnego uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wychodzą w teren na zajęcia integracyjne.
Konferencja na temat etyki w biznesie18.10

Konferencja na temat etyki w biznesie

Serdecznie zapraszamy na konferencję online pt.  „Etyka w biznesie-stare i nowe oblicze biznesu”, która odbędzie się 22 października br. (czwartek) w godzinach od 10.30 do13.00 w Bibliotece Elbląskiej im. Cypriana Norwida w Elblągu. I LO jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Elbląska Szkoła Eksperymentu - komunikat13.10

Elbląska Szkoła Eksperymentu - komunikat

PROJEKT: RPWM.02.02.02-28-0002/18 „ELBLĄSKA SZKOŁA EKSPERYMENTU”

KOMUNIKAT

W związku z przesunięciem terminu realizacji projektu „Elbląska Szkoła Eksperymentu”, na postawie pisma Prezydenta Gminy Miasto Elbląg, nr EOD 46 537  z dnia 2 października 2020 r. unieważnione zostają wyniki rekrutacji osób deklarujących udział w projekcie (uczniów, nauczycieli, rodziców uczniów) ustalone na podstawie procesu rekrutacji przeprowadzonej od 4 do 29  listopada 2019 r.

W okresie IV kwartału 2020 r. zostanie ogłoszona rekrutacja uzupełniająca do projektu, w ramach której prowadzony będzie nabór:

  • nauczycieli chętnych do udziału w szkoleniu  "Doskonalenie umiejętności nauczycieli przedmiotów przyrodniczych (biologii, chemii, fizyki, geografii) i matematyki w zakresie teoretycznych i praktycznych podstaw pracy metodą eksperymentu oraz rozwijanie umiejętności myślenia matematycznego i naukowego",
  • uczniów chętnych do udziału w zajęciach dodatkowych i kołach zainteresowań,
  • rodziców uczniów biorących udział w projekcie.

Informacja o terminie rozpoczęcia rekrutacji uzupełniającej wraz z regulaminem będzie dostępna na stronie internetowej szkoły oraz w ogłoszeniach dziennika elektronicznego LIBRUS.

Integracja klasy 1D w Bażantarni09.10

Integracja klasy 1D w Bażantarni

W dniu 02.10.2020, przy wiacie Margeritka, uczniowie wraz z wychowawcą Angeliką Romanik i panią pedagog Anią Koką-Kaufą, uczestniczyli w imprezie integracyjnej. Były śpiewy, tańce, zdobywanie kijków przez chłopców w lesie i pieczenie kiełbasek na ognisku. A dodatkową przyjemność sprawli nam Państwo Muraszko, którzy przywieźli nam dwie duże tace ciasta. Pogoda dopisała i nastroje także!

Konkurs "Dzikie jest piękne" - podsumowanie08.10

Konkurs "Dzikie jest piękne" - podsumowanie

Fotografować dziką przyrodę, podążać tropem jelenia, motyla, pająka … Tego zadania podjęło się 29 osób z naszej szkoły (18 uczniów, 11 rodziców). Efekty są zachwycające! Pierwsze miejsce wśród uczniów zajął Michał Migoń z kl. 2d, wśród rodziców zaś Aleksandra Milewska (mama Liwii z kl. 2f). Pełną listę zwycięzców opublikowaliśmy w dalszej części artykułu.

2 H w Ptasim Raju05.10

2 H w Ptasim Raju

1 października 2020 roku uczniowie klasy 2 H o profilu biologiczno–chemicznym, wraz z opiekunami: panią Ewą Michalewicz - nauczycielką biologii oraz wychowawcą – dr. Leszkiem Lenartem, w ramach Europejskich Dni Ptaków brali udział w zajęcia terenowych w Rezerwacie Przyrody Ptasi Raj w Górkach Wschodnich na Wyspie Sobieszewskiej.

"Lwiątko" - konkurs z fizyki29.09

"Lwiątko" - konkurs z fizyki

Czekali na to od marca;). Szansa przystąpienia do Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego "Lwiątko" nadarzyła się dopiero 28 września. Z fizyką "siłowało się" wczoraj 7 osób z 2i. Ich wyniki poznamy za kilka miesięcy - trzymamy kciuki chłopaki! Szkolną koordynatorką rywalizacji była p. Agata Jakubczyk.

Kółko szachowe wystartowało!28.09

Kółko szachowe wystartowało!

Skoro w I LO uczy się Lidka Czarnecka - medalistka Mistrzostw Polski i Europy w szachach, to naturalną koleją rzeczy było zorganizowanie szkolnych spotkań przy 64 polach. Jaki jest nasz pomysł na działanie kółka? Otóż ...