Aktualności

Podziękowanie24.01

Podziękowanie

Podsumowując akcje, dzięki którym uczniowie naszej szkoły pomogli kilku instytucjom w Elblągu, chcielibyśmy podziękować klasom, które aktywnie włączyły się w zbiórki.
Na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży pieniądze - w kwocie 1065 zł - zebrali uczniowie z klas: 1b, 2d, 1c, 1a i 3a (ta klasa zebrała rekordową sumę 400 zł!).
Do akcji, mającej na celu pomóc zwierzakom z elbląskiego schroniska, przyłączyły się klasy: 1e, 1f, 1h, 2a, 2e i 2c. Trzeba podkreślić, że młodzież pamiętała o wszystkim : jedzeniu, kocach i - co było dla zwierząt bardzo istotne - o lekach.
W zbiórkę dla Fundacji Teen Challenge włączyły się klasy: 3b, 3c, 3e, 2b, 1g i 1j, które również wykazały się wielkim zaangażowaniem i zebrały dla osób bezdomnych wszystko, o co nas poproszono.
Wszystkim wymienionym uczniom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc i okazane serce:)
Zmarła Krystyna Panczyj-Siwiec15.01

Zmarła Krystyna Panczyj-Siwiec

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 12 stycznia po ciężkiej chorobie zmarła Krystyna Panczyj-Siwiec. Wspaniała nauczycielka, wychowawczyni, a przede wszystkim osoba ciepła i serdeczna.
Krystyna Panczyj-Siwiec po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim pracowała w Liceum Medycznym, Szkole Podstawowej nr 23, III Liceum Ogólnokształcącym. W 2006 roku dołączyła do grona pedagogicznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu. Z pasją i zaangażowaniem uczyła fizyki i matematyki kolejne pokolenia uczniów Gimnazjum nr 8 i I Liceum Ogólnokształcącego. Wśród jej podopiecznych możemy odnaleźć laureatów i finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych.
Zapamiętamy Krysię jako pracowitą, uczynną i zawsze otwartą na potrzeby drugiego człowieka, koleżankę. Po przejściu na emeryturę oddała się swojej pasji – podróżom tym w dalekie strony, jak i wycieczkom rowerowym po okolicach Elbląga.
Rodzinie i bliskim zmarłej składamy serdeczne wyrazy współczucia od całej społeczności I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.
Wystawienie urny z prochami nastąpi 18 stycznia (sobota) o godz. 10.30. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 w Katedrze Św. Mikołaja. Po niej nastąpi odprowadzenie Zmarłej do miejsca wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym Agrykola w Elblągu.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu

 

Sportowe sukcesy14.01

Sportowe sukcesy

Z dumą informujemy, iż uczeń klasy 1j, Jan Milarski brał udział w I Przystanku Pucharu Polski Orava Snowkite Challenge zdobywając 2 miejsce w konkurencji hang time oraz 3 miejsce w konkurencji race. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną14.01

Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

Dnia 9.01.2020 r. uczniowie klasy 1b oraz 2b mieli okazję uczestniczyć w II Konferencji „Młodzieżowych Spotkań z Medycyną” , która odbyła się w CSE Światowid.

WOŚP 2020 w 1 LO12.01

WOŚP 2020 w 1 LO

Oj działo się, działo... Od samego rana (10.01) towarzyszyła nam pozytywna adrenalina! WOŚP w 1LO zbierał - na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej - nie dziesiątki, nie setki, a TYSIĄCE złotych!!!

WOŚP w I LO09.01

WOŚP w I LO

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już jutro! Czekamy na Was w auli I LO od 8.55. Zachęcamy do obejrzenia fantów, które możecie licytować:

Maraton pisania listów30.12

Maraton pisania listów

Uczniowie klasy 1a wzięli udział w akcji Amnesty International „Maraton pisania listów”. 

Koncert kolęd30.12

Koncert kolęd

Tradycyjnie, jak co roku, dnia 17 grudnia 2019 r odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd i Piosenek Świątecznych.

Świąteczne Życzenia19.12

Świąteczne Życzenia

"Wiersz staroświecki"

Pomódlmy się w Noc Betlejemską,
W Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
By wszystko się nam rozplątało,
Węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy
Porozkręcały jak supełki,
Własne ambicje i urazy
Zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze
Pozamieniały się w owieczki,
A w oczach mądre łzy stanęły
Jak na choince barwnej świeczki.
Niech anioł podrze każdy dramat
Aż do rozdziału ostatniego,
I niech nastraszy każdy smutek,
Tak jak goryla niemądrego.
Aby wątpiący się rozpłakał
Na cud czekając w swej kolejce,
A Matka Boska - cichych, ufnych -
Na zawsze wzięła w swoje ręce.

Ks. Jan Twardowski

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom oraz Przyjaciołom i Sympatykom I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu
życzę na ten magiczny, świąteczny czas dużo ciepła, spokoju i zdrowia.
Niech zawsze w Waszych sercach gości miłość, radość i dobroć,
 a Nowy Rok obfituje tylko w cudowne wydarzenia.

Marzena Bielecka
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego

28. Finał WOŚP18.12

28. Finał WOŚP

Zachęcamy do udziału w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zdjęciach prezentujemy część fantów przeznaczonych do licytacji. Zapraszamy 10 stycznia 2020 roku!